Bezpłatne rejsy przyrodnicze po Wiśle Warszawskiej – sobota i niedziela 29 i 30 września.

    

Po raz kolejny (zapewne ostatni w tym roku) zapraszamy Was na bezpłatne rejsy przyrodnicze stateczkiem po Wiśle Warszawskiej. Rejsy planujemy na 8.30 w sobotę i w niedzielę, 29 i 30 września. Potrwają około 2 godzin. Trasa niestety dość krótka, ponieważ w Wiśle jest rekordowo mało wody. Na rejs koniecznie TRZEBA wziąć ciepłą, nieprzewiewną, nieprzemakalną odzież, czapkę itd, ponieważ na Wiśle najczęściej mocno wieje, a statek jest ekstremalnie przewiewny.

Na statku będzie przewodniczka, która będzie opowiadać o wiślanej przyrodzie. Można też zobaczyć fajne ptaszory (ostatnio był ohar). ZAPISY WYŁĄCZNIE pisząc na adres mailowy
[email protected]
Relacje z dotychczasowych rejsów już wkrótce na naszych stronach www:). Prośba do uczestników rejsów o przesyłanie zdjęć i nawet króciutkich relacji, które moglibyśmy umieścić na naszych stronach www. Wielkie dzięki dla tych, którzy nam już przysłali fotki lub opisane przez siebie wrażenia z naszych wycieczek i rejsów. Będziemy je umieszczać na www, ale to jeszcze za chwilkę.

Rejs jest organizowany w ramach projektu „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” (LIFE09 NAT/PL/000264). Projekt ten jest realizowany przez m.st. Warszawa oraz Stowarzyszenie Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków, dzięki wsparciu udzielonemu ze środków pochodzących z dofinansowania Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

INDEKS

Projekt "Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły
w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej" otrzymał dofinansowanie
z instrumentu Finansowego LIFE+ Wspólnoty Europejskiej oraz ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.