Wycieczka ornitologiczna sobota 9 lutego!

    

Zapraszamy Was na kolejne wspólne wyjście w teren. Wybieramy się nad Wisłę w sobotę, 9 lutego. Wycieczkę poprowadzi doświadczony terenowiec, ornitolog, Robert Miciałkiewicz.
Idziemy razem już od listopada i zaczynamy coraz bliżej centrum Warszawy. Tym razem zbiórka o 9.00, przy szerokiej, nadwiślańskiej, ścieżce rekreacyjnej, jakieś 20 m od mostu Gdańskiego na północ, oczywiście po stronie praskiej. Do miejsca zbiórki najbliżej jest z przystanku Wybrzeże Helskie. Zatrzymują się tu tramwaje 1, 4, 6, 16, 28 oraz autobus 227 (na żądanie). Trasa jak zwykle na północ, początkowo po szerokiej na kilka metrów, utwardzonej ścieżce gruntowej. Później szeroka ścieżka się kończy i będzie nieco trudniej. Wycieczka potrwa pewnie około 2 godzin, ale odłączyć można się w każdej chwili.

Będzie to kolejna z cyklu wycieczek. Planujemy ich całą serię wzdłuż obszaru naszego projektu Life+. Przypominamy do znudzenia, że wybieramy się razem także po to, żeby się poznawać nawzajem, więc obowiązkowo musicie się poznawać. Dzięki temu potem będziecie mogli umawiać indywidualnie na ptaszenie, bez „odgórnej” organizacji wycieczki przez STOP. Będziemy odpytywać z poznawania się:)

INDEKS

Projekt "Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły
w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej" otrzymał dofinansowanie
z instrumentu Finansowego LIFE+ Wspólnoty Europejskiej oraz ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.